how to create free website

O mnie

Mobirise

Uczę się przez całe życie. W 2004r ukończyłam filologię angielską ze specjalnością nauczycielską (Akademia Podlaska, obecnie Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach), w 2007 - studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi (ALMAMER Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Warszawie), a w 2017 - studia magisterskie z zakresu psychologii (MSc in Psychology, University of Sunderland, UK). Obecnie rozwijam się zawodowo jako psycholog zdobywając praktykę zawodową w szpitalu psychiatrycznym (Northumberland Tyne and Wear NHS Foundation Trust, UK). 

Swoją 13-letnią już relację z medycyną zaczęłam od tłumaczeń pisemnych i ustnych. Po zdobyciu gruntownej wiedzy z zakresu terminologii, zapragnęłam poszerzyć zrozumienie konceptów kryjących się za terminami, co osiągnęłam dzięki wieloletniej pracą własną (self-study) w połączeniu ze zindywidualizowanym programem praktyk obserwacyjnych (job shadowing) dzięki uprzejmości wielu szefów klinik szpitali uniwersyteckich w całej Polsce. Przez 13 lat przełożyłam setki prac naukowych, setki konferencji i zjazdów medycznych, tysiące prezentacji zjazdowych i kilka podręczników medycznych. Od 2014 roku, gdy zaczęłam oferować usługi z zakresu medical writing, pula tekstów, które przeszły przez moje ręce (lub spod nich wyszły) również stale rośnie. 

Mobirise
Mobirise

W swojej pracy traktuję jakość jako wartość najwyższą. W związku z tym, nie stosuję podejścia ilościowego do zleceń tak, by każdemu tekstowi poświęcić należytą ilość czasu, sprawdzić każdy fakt, przypis i detal. W przypadku zleceń z dziedzin nowych lub słabiej mi znanych oznacza to często kilka dni poszukiwań i lektury piśmiennictwa, zanim w ogóle zajmę się przedmiotem zlecenia. W "półświatku językowym" jestem dobrze znana z tego, że głośno i konsekwentnie zwalczam bylejakość. To samo podejście wpajam moim kursantom - młodym tłumaczom - w trakcie autorskich szkoleń z zakresu tłumaczeń medycznych. Zapewne z tego właśnie powodu od dobrych 10 lat moje nakłady na reklamę i promocję konsekwentnie wynoszą 0 PLN, a naskuteczniejszą kampanię marketingową budują mi zadowoleni klienci, którzy rozpowszechniają moje dane teleadresowe wśród kolegów potencjalnie potrzebujących moich usług. 

Obecnie współpracuję z redakcjami periodyków medycznych (np. Klinika Oczna czy Magazyn Lekarza Okulisty), firmami farmaceutycznymi oraz klinikami i pojedynczymi badaczami, którzy chcą skutecznie publikować swoje prace w języku angielskim. W czym zatem mogę dzisiaj Pani/ Panu pomóc?

Mobirise
Mobirise
Karolina Kalisz, MSc

medical writer

Kontakt

Email: kkalisz.pl@gmail.com          
Telefon: +44 787 193 23 77